مقالات

چوب فنلاندی

چوب فنلاندی

چوب محکم از کمربند جنگل مخروطی شمالی

فنلاند یکی از بهترین مناطق در جهان برای رشد درختان است. چوب فنلاندی متعلق به کمربند آب و هوایی سرد است که در آن زمستان های زیر صفر با تابستان های گرم متناوب می شوند. فصل تابستان فقط 100 روز طول می کشد و در طول آن درختان رشد می کنند. فصل کوتاه رشد به معنای رشد کند است که ممکن است 60 تا 120 سال به طول انجامد.

رشد کند چوب های فنلاندی

رشد کند بهترین الوارهای دانه مستقیم را فراهم می کند: شاخه ها کم هستند و شاخه های موجود کوچک هستند. رشد متقارن است و تنه ها مستقیم و گرد هستند. حلقه های رشد نازک و بسته بندی شده و محکم هستند. مقدار چوب های کم سن وسال کم و چوب با کیفیت بسیار زیاد است. نتیجه این امر یک الوار سخت ، محکم و با رشته های مستقیم است با کشش و ترک داخلی کم است. این چوب با رزین کم و دارای طرح یکنواخت ، برای اهداف مختلف درجه یک است.

در ایران از دیرباز چوب های فنلاندی طرفدار های بسیاری داشته است. کاج فنلاندی نسبت به کاج های روسی و ایرانی کیفیت بالاتر ، استحکام بیشتر و بافت مرغوب تری دارند.نجار ها در زمان قدیم برای ساخت لوازم چوبی از چوب های کاج فنلاندی بهره می بردند.

امروزه به دلیل سهولت در کار از چوب های فراوری شده کاج یا ترمو پاین استفاده می شود . علاوه بر ماندگاری بالاتر ، سطح ابزار خورده این چوب ها کار را برای مجری راحت تر می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چوب و ترمووود با مازو در تماس باشید.

درباره نویسنده

Related Posts

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

Your email address will not be published.