مقالات

قیمت چوب ترمو

تاریخچه ترموچوب بیشتر بدانیم ؟

ترمووود فراورده جدید نیست بلکه به سال 1930 میلادی برمیگردد که دربرخی از کشورها مورد استفاده قرار گرفته است . فرایند ساخت چوب ترمو بسیار پیچیده است. کاربرد این چوب که تنها در سونا به کار می رفت به کاربردهایی دیگر از قبیل دکینگ ( Terrace ) و نما گسترش یافت. شرکت Brenestol با ثبت و تاسیس برندThermory و با صادرات آن به سرتاسر اروپا و ژاپن، بزرگترین و شناخته شده ترین برند چوب ترمو در سرتاسر جهان گردیدطبق مطالعاتی که در کشورهای اروپایی نظیرفنلاند ،هلند وفرانسه درمورد اصلاح حرارتی چوب صورت گرفته مرکز تحقیقاتی فنلاند(VTT) چوب که دردمای 180 درجه سانتیگراد درحالیکه با بخار آب و تحت شرایط خاص مورد اصلاح قرار میگیرد تحت این شرایط رنگ چوب تیره تر خواهد شد واستحکام ، مقاومت دربرابرحمله حشرات وهمپنین خاصیت عایق پذیری ودوام دربرابررطوبت افزایش می یابدو درصنایع مختلف نظیرساختمان ،استخرها ،نما ،کف وغیره کاربرد دارد. برای اطلاعات بیشتر درمورد چوب ترمو می توانید مقاله ترمووود چیست را مطالعه کنید.

 مزایا ترموودچیست ؟

 1. مقاوم شدن دربرابر فشار
 2. مقاومت بالای چوب دربرابر شرایط جوی وعوامل محیط (طوفان ،رطوبت وبادوباران)
 3. تیره شدن رنگ چوب
 4. مقاومت دربرابرقارچ وباکتری ها (کپک –از لحاظ بهداشتی)
 5. قابلیت بالای طرح پذیری سطح چوب
 6. افزایش دوام چوب توسط مراحل ترمووود
 7. قابلیت تثبیت رنگ برروی ترمووود
 8. ترمووود بدلیل کاهش رطوبت سبک تراز قبل می باشد
 9. کاهش نوددرصدی امکان تغییر شکل درشرایط محیطی مرطوب
 10. کاهش رطوبت ازده تا شصت درصد
 11. افزایش ثبات ابعادی
 12. PHچوب کاهش می یابد
 13. نگهداری آسان تحت هر شرایط محیطی

در مطلبی به مزایا و معایب چوب ترمو پرداخته ایم که شما می توانید در سایت مازو آن را مطالعه کنید.

برگزیده ترین کمپانی ترمووود:

کشوری که دررتبه اول جهانی در تولیدترمووود درمقایس وسیعی قراردارد کشوراستونی است که چوب جنگلهای استونی ازگونه های مختلفی نظیر پاین، Birch ،Spruce ،Aspen و Alder می باشدکه منابع اصلی طبیعی این کشور ودارای گونه های متنوع را شامل میشود. نکته حایز اهمیت این است که ازپیشرفته ترین تکنولوژی وفناوری  استفاده می نماید ،که توانسته ازفنلاندکه دارای رتبه ششم جهانی درپوشش جنگلی درقاره اروپا و تولیدکننده ی چوب Kiln Dried می باشد ،دراین صنعت سبقت بگیرد.

قیمت چوب ترموی استونی:

هزینه نیروی کار درکشوراستونی کمتراز فنلاند ودیگر کشورهای اسکاندیناوی می باشد وبه همین دلیل قیمت چوب ترموی استونی مقرون به صرفه تراز دیگر کشورهامیباشد. از اواخر دهه ی 90 میلادی، یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های ترموود در کشور استونی با نام Brenstol OU و Tre-timber OU تاسیس شد. در اوایل دهه ی 2000، شرکت برنستول شرکت Tre-Timber را خریداری کرد و مبدل به بزرگترین تولید کننده ی ترمووود شد. صادرات کشوراستونی به کشورهایی نظیر فنلاند ، سوئد،نروژ ، المان وبسیاری از کشورهای آسیایی وایالت متحده امریکا می باشد که این حجم عرضه بدلیل کیفیت ومرغوبیت وقیمت مقرون به صرفه ان می باشد.

نماینده ترموود درایران شرکت مازو می باشد که از بنیان گذاران چوب تخصصی درکشور می باشد که دارای پیشینه وسابقه طولانی درصنعت چوب می باشد همچنین دانش فنی وتخصصی مدیران این شرکت درزمینه اجرای طرح های تخصصی این شرکت را از سایر رقبا متمایز میکندکه باداشتن سهم عظیمی دربازار چوب های تخصصی صعنت ساختمان وسایرصنایع همواره به قیمت های رقابتی اندیشیده و رضایت مشتریان وسلیقه مصرف کننده جزوه برنامه اصلی این شرکت بوده است .شرکت بااستفاده از فرصت های موجود درزمینه های اداری واجرایی واستفاده از سیستم های پیشرفته ونرم افزارهای خاص از هزینه های اضافی کاسته و قیمت را درنقطه تعادل بازار حفظ کند تا هم از افزایش قیمت چوب دربازار های داخلی بکاهد وهم فضای رقابتی مناسبی برای مشتریان این صنعت فراهم اورد.

شرکت مازو باهدف رضایت مشتری و کیفیت محصولات خود وارایه خدمات پس از فروش به مشتریان رضایتمندی انهارا برای خود به ارمغان اورده است .

برای اطلاعات بیشتر ازخدمات ومحصولات ودریافت کاتولوگ اصلی با شماره تلفن های دفتر مرکزی وکارشناسان فروش تماس حاصل کنید.

درباره نویسنده

Related Posts

2 دیدگاه

 • علیرضا 2018-10-24 at 18:07

  سلام
  سوال اول اینکه کف چوبی برای بوتیک مناسبه به نظرتون.؟
  و اینکه قیمتها را هم بر اساس متراژ و جنس بفرمایید
  با تشکر

  Reply
  • mazowood 2021-05-08 at 00:04

   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود تماس حاصل فرمایید

   Reply

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

Your email address will not be published.