چوب ترمو چیست

در این بخش قصد داریم شمارو با گونه هایی از چوب که فابلیت اصلاح شدن دارند آشنا کنیم.البته برای فرایند ترمو کردن ما اغلب از بهترین و با کیفیت ترین چوب های خام استفاده می کنیم .کیفیت بالای محصولات ارائه شده توسط شرکت مازو حاصل یک زنجیره منطقی است که به خوبی از جنگل تا محصول نهایی مدیریت می شود . تامین کنندگان ما و مازو ، همواره بهترین و با کیفیت ترین متریال هارا برای عرضه به مشتریان انتخاب می کنند.

چوب ترمو کاج

کاج معمولا در مناطق شمالی رشد کرده و متریال خام اصلی برای صنعت ترمو وود می باشد. ما فقط از مرغوب ترین گونه کاج برای ترمو کردن استفاده می کنیم. تا مطمئن باشیم که بهترین محصول نهایی در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.به همین دلیل مازووود برای کیفیت بالای محصولاتش شناخته شده است.

چوب ترمو اسپروس

تفاوت اصلی این چوب با چوب کاج بیشتر در شکل گره ها می باشد.در اسپروس گره ها کوچک تر و محکم تر است و به همین دلیل در طی مرحله تولید راحت تر شکسته می شوند. شرکت مازو از چوب های اسپروس بیشتر در ساخت تخته روکش های خارجی استفاده می کند.

سایر گونه ها

کیفیت بالای ترمووود مازو از مواد اولیه شروع می شود. گونه های اصلی چوب ترمو عبارتند از کاج اسکاتلندی گره دار و اسپروس نروژی که برای محصولات ما مناسب است. خواص و کیفیت مورد نیاز چوب اسپروس که ما در تولید استفاده می کنیم مشابه کاج است.

پارکت تمام چوب راش


پارکت راش – انتخاب اول کفپوش ها

پارکت راش با کیفیت ترین محصول برای کفپوش منزل شماست . اگر شما به دنیال کفپوش مناسب با طول عمر بالا برای منزل خودتون هستید یا اگر تمایل دارید که ارزش منزل خودتون رو بالاتر ببرید . پارکت های تمام چوب راش می تونه درست ترین انتخاب باشه.

انتخاب و نصب پارکت چوب راش

پارکت های راش رو میتونین به چندین روش مختلف نصب کنید – متقارن ، نا متقارن و مورب . حتی در آرایش های متفاوت . هر چه شکل چینش پارکت های راش پیچیده تر باشد ، ارزش منزل شما رو بالاتر خواهد برد. و این پارکت ها حتما یک سرمایه گذاری با بازدهی قطعی است . به این دلیل که سال های طولانی برای شما عمر می کنند.

انواع پارکت راش

اول از همه اینکه این پارکت ها به نام پارکت های مهندسی شده هم شناخته می شوند . به این معنی که در ساخت آنها تماما و صد در صد از چوب استفاده شده است. هر چند که پارکت های دیگری هم هست که بیشتر با نام لمینیت شناخته می شوند که با این پارکت های تمام چوب متفاوت است.

اگر هنوز برای خرید پارکت راش قانع نشده اید ، با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

پارکت تمام چوب بلوط


پارکت بلوط – انتخاب اول کفپوش ها

پارکت بلوط با کیفیت ترین محصول برای کفپوش منزل شماست . اگر شما به دنیال کفپوش مناسب با طول عمر بالا برای منزل خودتون هستید یا اگر تمایل دارید که ارزش منزل خودتون رو بالاتر ببرید . پارکت های تمام چوب بلوط می تونه درست ترین انتخاب باشه.

انتخاب و نصب پارکت چوب بلوط

پارکت های بلوط رو میتونین به چندین روش مختلف نصب کنید – متقارن ، نا متقارن و مورب . حتی در آرایش های متفاوت . هر چه شکل چینش پارکت های بلوط پیچیده تر باشد ، ارزش منزل شما رو بالاتر خواهد برد. و این پارکت ها حتما یک سرمایه گذاری با بازدهی قطعی است . به این دلیل که سال های طولانی برای شما عمر می کنند.

انواع پارکت بلوط

اول از همه اینکه این پارکت ها به نام پارکت های مهندسی شده هم شناخته می شوند . به این معنی که در ساخت آنها تماما و صد در صد از چوب استفاده شده است. هر چند که پارکت های دیگری هم هست که بیشتر با نام لمینیت شناخته می شوند که با این پارکت های تمام چوب متفاوت است.

اگر هنوز برای خرید پارکت بلوط قانع نشده اید ، با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

ویژگی های ترمووود ۱۶ میل

ترمووود ۱۶ میل فنلاندی با توجه به قیمت مناسب و کارایی بالا از پر طرفدارترین محصولات ترمووود می باشد.

این ضخامت برای استفاده در نمای ساختمان ، ساخت فلاور باکس ، دیوارپوش ، دکینگ و به عنوان پوشش برای سقف و … کاربرد دارد. با توجه به اینکه قیمت ترمووود بر اساس ضخامت آن تعیین می شود بنابراین این ضخامت نسبت به سایر ضخامت ها قیمت مناسب تری دارد. در حال حاضر شرکت مازووود ترمووود های ۱۶ میل فنلاندی خود را با قیمت ۵۶۰ هزار تومان عرضه می کند. این قیمت نسبت به قیمت سایر تامین کنندگان بسیار مناسب تر بوده و تجربه لذت بخش استفاده از چوب های ترمو را برای شما فراهم می کند .

نمونه چوب های ترمووود ۱۶ میل فنلاندی شرکت مازو رو در عکس مشاهده می فرمایید. چوب ها تماما دارای گره های پروانه ای منظم و بدون تاب و ترک می باشد.در انواع طول ها برای کاهش پرت مصرف در هنگام استفاده موجود می باشد. برای اطلاع از طول و موجودی این چوب ها با شماره های موجود در بخش تماس حاصل فرمایید.

هدف مجموعه مازو از ابتدا تا به امروز تهیه و توزیع چوب های با کیفیت فنلاندی بوده است.در کنار حفظ کیفیت چوب ها تلاش بر این بوده تا با مناسب ترین قیمت این چوب ها به دست مصرف کننده برسد.

ضمنا نمونه کارهای شرکت مازو رو میتونین در این لینک مشاهده بفرمایید . موارد مصرف این پروفیل بسیار بالا بوده و اکثر نمونه کارهای شرکت با این ضخامت از چوب بوده است .

مازووود همواره در کنار شماست .

انواع چوب های مناسب برای سونا

هر طرح سونا متفاوت است .بعضی از آنها بر روی کاربردی بودن متمرکز شده اند در حالی که بعضی از طرح ها تمرکز بر جذابیت تزئینی بیشتری دارند. برای سونای خود هر انتخابی که انجام دهید ، اصول جهانی خاصی وجود دارد . استفاده از چوب های مناسب برای سونا که بیش از حد گرم نمی شوند یا برای استفاده بر روی نیمکت ها رزین ترشح نمی کنند .

ما همچنین از اصلاح حرارتی چوب برای افزایش دوام ، مقاومت در برابر رطوبت و پایداری آن استفاده می کنیم. روند بسیار تخصصی ما همچنین باعث تغییر شکل شده و حس طبیعی این متریال به سونا شما شخصیت می بخشد. بعضی از چوب ها رنگ های گرم و طیف قهوه ای روشن خود را حفظ می کنند . در حالی که بعضی دیگر – مانند ماگنولیا ، کاج رادیاتا و اش – برای یک پوشش ظریف تیره می شوند. این فرایند کاملاً بدون مواد شیمیایی است. چوب ها فقط با گرما و بخار اصلاح می شوند.

در این مقاله و مقاله بعدی ۱۰ نوع از چوب های مناسب برای سونا را معرفی خواهیم کرد.

Common aspen (آسپن معمولی)

آسپن معمولی یک درخت برگ ریز از خانواده بید است که در اطراف اروپا و آسیا و همچنین شمال آفریقا رشد می کند. این متریال ایده آل برای نیمکت های سونا است . زیرا رزین ترشح نمی کند ، تکه تکه نمی شود و یا خیلی گرم نمی شود. نور کم و بافت صاف آن نیز به آن جلوه جذابی می بخشد و آن را برای نقاشی مناسب می کند . بنابراین می توان از آن برای دیوارهای داخلی و خارجی نیز استفاده کرد.

Western red cedar(سرو قرمز غربی)

سرو قرمز غربی ، یک درخت مخروطی همیشه سبز از خانواده سروها که به سرو قرمز اقیانوس آرام نیز معروف است . برای نیمکت های سونا و فضای داخلی مناسب است . زیرا رزین ترشح نمی کند و بیش از حد گرم نمی شود و همچنین ضد آب است. سرو قرمز که در درجه اول در قسمت غربی آمریکای شمالی در حال رشد است . به دلیل عطر و بوی غنی و عطر و طعم و رنگ مایل به قرمز با طیف وسیعی از سایه های طبیعی ، که آن را نیز به گزینه ای جذاب برای پوشش خارجی تبدیل کرده است ، مشهور است.

Canadian Hemlock (تسوگای کانادایی)

چوب تسوگا کانادایی ، که به نام هموک کانادایی یا هموک شرقی نیز شناخته می شود ، نرم است ، دارای دانه های درشت و رنگ روشن است که آن را برای دیوارهای خارجی مناسب می کند. چوب این درخت مخروطی آمریکای شمالی از خانواده کاج و همچنین مقاوم و بدون گره ، برای استفاده در داخل سونا ایده آل است . زیرا تاب بر نمیدارد و گرما را به طور مساوی تابش می کند. هموک کانادایی همچنین رایحه ای لطیف و آرام بخش تولید می کند.

Common alder or black alder(توسکا معمولی یا توس سیاه)

به لطف طیف رنگی مایل به قرمز و بافت دلپذیر ، چوب درخت توسکا معمولی که به آن توس سیاه نیز می گویند . به عنوان چوب مناسب برای سونا محبوب است. این درخت برگ ریز چند ساله از خانواده درختان توس که در اطراف اروپا ، جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا رشد می کند . چوبی مقاوم در برابر آب  که بیش از حد گرم نمی شود. ما از توسکا برای تولید انواع مواد و محصولات داخلی سونا استفاده می کنیم البته با فرایند اصلاح حرارتی.

Scots pine (کاج اسکاتلندی)

کاج اسکاتلندی یک درخت مخروطی در خانواده کاج است و در سونا از آن بیشتر برای دیوارهای خارجی استفاده می شود. این گونه گسترده ترین گونه کاج است که در سراسر اروپا و آسیا رشد می کند. این چوب به خوبی به تغییرات حرارتی پاسخ می دهد تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کند . الگوی طبیعی چوب را می توان با استفاده از یک روش براشینگ ویژه برجسته کرد.


Community Verified icon

Community Verified icon

چوب ترمو

برای ورود به بحث ماندگاری چوب ترمو ابتدا مروری بر فرایند حرارتی چوب داشته باشیم. ترمو وود با عملیات حرارتی بر روی چوب کاج و صنوبر فنلاندی تا دمای بیش از 200 درجه سانتیگراد تولید می شود. در طی عملیات حرارتی ، تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب اتفاق می افتد که برخی از خصوصیات اساسی آن را تغییر یافته و بهبود می یابد. محصول بدست آمده یک الوار با دوام و پایدارتر است به همراه یک ماده روکشی برای استفاده در مناطقی که در معرض نور خورشید و باران قرار می گیرد مانند دیوارهای خارجی .

ماندگاری

ترمووود به ۲ دسته طبقه بندی می شود که دسته دوم از ماندگاری و دوام بالاتری برخوردار است.(BRE برای این محصول حدود ۳۰ سال می باشد.)

ثبات ابعادی

یکی از مزایا و دلایل ماندگاری چوب ترمو ثبات آن است ، روند اصلاح حرارتی باعث کاهش رطوبت در آن می شود و حرکات کمتری در سطح اتفاق می افتد.

هدایت حرارتی

هدایت حرارتی ترمووود در مقابسه با چوب های نرم حدود 20٪ کمتر است.

تراکم

چگالی این ماده در صورت خشک شدن تا رطوبت حدود 6٪ بین 350 تا 480 کیلوگرم بر متر مکعب است.

پوشش های روی چوب

پوشش های ترمووود به گونه ای طراحی شده اند که سال به سال روکش شما را به بهترین شکل نشان می دهد . آنها با اطمینان بهترین و مناسب ترین محصولات را از نمونه کارها گروه گسترده خود انتخاب می کنند .  تا اطمینان حاصل کنند که پوشش هایشان عملکرد مطلوبی را برای بازار ارائه می دهند . رنگ های با کیفیت بالا  برای کمک به چوب در زمینه مقاومت در برابر سخت ترین شرایط آب و هوایی تولید شده اند. و همچنین محافظت از آن در برابر اشعه ماورا بنفش ، باران ، رطوبت و دمای شدید.

چوب فنلاندی

چوب محکم از کمربند جنگل مخروطی شمالی

فنلاند یکی از بهترین مناطق در جهان برای رشد درختان است. چوب فنلاندی متعلق به کمربند آب و هوایی سرد است که در آن زمستان های زیر صفر با تابستان های گرم متناوب می شوند. فصل تابستان فقط 100 روز طول می کشد و در طول آن درختان رشد می کنند. فصل کوتاه رشد به معنای رشد کند است که ممکن است 60 تا 120 سال به طول انجامد.

رشد کند چوب های فنلاندی

رشد کند بهترین الوارهای دانه مستقیم را فراهم می کند: شاخه ها کم هستند و شاخه های موجود کوچک هستند. رشد متقارن است و تنه ها مستقیم و گرد هستند. حلقه های رشد نازک و بسته بندی شده و محکم هستند. مقدار چوب های کم سن وسال کم و چوب با کیفیت بسیار زیاد است. نتیجه این امر یک الوار سخت ، محکم و با رشته های مستقیم است با کشش و ترک داخلی کم است. این چوب با رزین کم و دارای طرح یکنواخت ، برای اهداف مختلف درجه یک است.

در ایران از دیرباز چوب های فنلاندی طرفدار های بسیاری داشته است. کاج فنلاندی نسبت به کاج های روسی و ایرانی کیفیت بالاتر ، استحکام بیشتر و بافت مرغوب تری دارند.نجار ها در زمان قدیم برای ساخت لوازم چوبی از چوب های کاج فنلاندی بهره می بردند.

امروزه به دلیل سهولت در کار از چوب های فراوری شده کاج یا ترمو پاین استفاده می شود . علاوه بر ماندگاری بالاتر ، سطح ابزار خورده این چوب ها کار را برای مجری راحت تر می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چوب و ترمووود با مازو در تماس باشید.

مزایای چوب ترمو

همانطور که از نام آن پیداست ، چوب سخت یا چوب نرم اصلاح شده از نظر حرارتی تحت عملیات حرارتی قرار گرفته تا مزایای چوب ترمو به صورت چشمگیری نمایان شود. چوب مورد نظر با استفاده از یک عمل کاملاً طبیعی و غیر سمی تصفیه می شود . به طوریکه جایی در دمای بیش از 250 درجه پخته می شود.فرآیند گرمایش در محیطی فاقد اکسیژن انجام می شود که ترکیبات آلی سلول های الوار چوب  از بین ببرد. و چوب را به طور دائمی اصلاح کند.

محصول چوبی حاصل با حداقل جذب رطوبت بسیار پایدارتر است. ماندگاری نیز افزایش می یابد و باعث می شود حشرات و قارچ ها باعث آسیب به چوب نشوند. با رطوبت کمتر ، ترمووود به شکل چشمگیری سبک وزن تر می شود . و آن را برای طیف گسترده ای از کاربردها مناسب می کند.

ظاهر شکلاتی رنگ چوب در نتیجه اصلاح حرارتی

علاوه بر تغییر ساختار داخلی چوب در نتیجه عملیات حرارتی شدید ، ترمووود از نظر ظاهری هم متفاوت به نظر می رسد. چوب های حرارتی اصلاح شده معمولاً ظاهری غنی و قهوه ای دارند. ظاهری جذاب و زیبا .

دیگر مزایای چوب ترمو

از دیگر مزایای چوب ترمو می توان به این رنگ شکلاتی اشاره کرد که آن را می توان با رنگ مناسب حفظ کرد . یا می توان آن را به طور طبیعی تحت نور خورشید قرار داد که رنگ آن به سمت طیف خاکستری می رود . این امر مورد علاقه بسیاری از معماران و توسعه دهندگان چوب ترمو است.

انواع درخت ها با قابلیت اصلاح حرارتی

چندین گونه درخت برای اصلاح حرارتی مناسب هستند . از جمله درخت زبانه گنجشک ، صنوبر ، کاج ، Frake و Ayous. چوب درخت بلوط به طور گسترده ای در دسترس نیست . زیرا از قبل به طور طبیعی با دوام است ، اما  از اصلاح تغییرات حرارتی برای بهبود ظاهر آن استفاده می کنند.

مزایای چوب ترمو به این چند مورد خلاصه نمی شود .

مراحل اصلاح حرارتی چوب

 

چوب ترمو 92*42 اس اچ پی

 

چوب ترمو 92*42 اس اچ پی شرکت مازو بدون کوچکترین تاب و ترک برای مصارف مختلف قابل استفاده می باشد.مازووود به عنوان تامین کننده ترمووود های با اصالت فنلاندی همیشه تلاش بر استفاده از چوب های ترمو با کیفیت و با اصالت فنلاندی داشته است.با سابقه طولانی در زمینه چوب و ترمووود همیشه بهترین متریال را برای استفاده مشتریان فراهم کرده است.مازووود هر زمان که شما نیاز داشته باشید با بهترین کیفیت ترمووود ها را در دسترس مشتریان قرار می دهد.مهم ترین ویژگی محصولات مازووود علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب ، گارانتی محصولات می باشد.تمامی چوب های مورد استفاده این شرکت شامل 15 سال گارانتی می باشد .دیگر ویژگی متمایز چوب های فنلاندی تولید استاندارد آن می باشد که مراحل پخت را به طور کامل طی می کند.اگر دمای پخت کمتر از میزان استاندارد آن باشد باعث بوجود آمدن مشکلاتی پس از اجرا می شود.که مهم ترین این مشکل ها جذب رطوبت و افزایش احتمال پوسیدگی چوب ترمو می باشد.این چوب ترمو یکی از پر مصرف ترین پروفیل های این شرکت بوده و به دلیل ابعاد استاندارد دست طراحان گرامی برای استفاده از آن در پروژه های مختلف باز می باشد.

ابعاد منحصر به فرد و با کیفیت ترین چوب های ترمو فنلاندی را از ما بخواهید.در هنگام خرید مدارک اصالت کالا و برگه گارنتی برای شما ارسال می شود.پس با خیال راحت تجربه استفاده از استاندارد ترین چوب های ترمو فنلاندی را داشته باشید.

مازو با گسترده ترین شبکه ارسال بار در کشور در خدمت شماست هر زمان که نیاز دارید.

چوب ترمو 118*20 اس اچ پی

چوب ترمو 118*20 اس اچ پی شرکت مازو بدون کوچکترین تاب و ترک برای مصارف مختلف قابل استفاده می باشد.مازووود به عنوان تامین کننده ترمووود های با اصالت فنلاندی همیشه تلاش بر استفاده از چوب های ترمو با کیفیت و با اصالت فنلاندی داشته است.با سابقه طولانی در زمینه چوب و ترمووود همیشه بهترین متریال را برای استفاده مشتریان فراهم کرده است.مازووود هر زمان که شما نیاز داشته باشید با بهترین کیفیت ترمووود ها را در دسترس مشتریان قرار می دهد.مهم ترین ویژگی محصولات مازووود علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب ، گارانتی محصولات می باشد.تمامی چوب های مورد استفاده این شرکت شامل 15 سال گارانتی می باشد .دیگر ویژگی متمایز چوب های فنلاندی تولید استاندارد آن می باشد که مراحل پخت را به طور کامل طی می کند.اگر دمای پخت کمتر از میزان استاندارد آن باشد باعث بوجود آمدن مشکلاتی پس از اجرا می شود.که مهم ترین این مشکل ها جذب رطوبت و افزایش احتمال پوسیدگی چوب ترمو می باشد.این چوب ترمو یکی از پر مصرف ترین پروفیل های این شرکت بوده و به دلیل ابعاد استاندارد دست طراحان گرامی برای استفاده از آن در پروژه های مختلف باز می باشد.

ابعاد منحصر به فرد و با کیفیت ترین چوب های ترمو فنلاندی را از ما بخواهید.در هنگام خرید مدارک اصالت کالا و برگه گارنتی برای شما ارسال می شود.پس با خیال راحت تجربه استفاده از استاندارد ترین چوب های ترمو فنلاندی را داشته باشید.

مازو با گسترده ترین شبکه ارسال بار در کشور در خدمت شماست هر زمان که نیاز دارید.