ترمووود مازو یک گزینه پایدار و از نظر فنی برجسته در مقایسه با چوب نراد روسی می باشد.

ترمووود مازو به علت ثبات ابعادی فوق‌العاده‌اش در تمامی اقلیم‌ها شناخته می‌شود، اما بسیاری نمی‌دانند که هرچند از نظر ظاهری شبیه به کاج روسی می باشد ولی از نظر ویژگی‌های فنی پیشرفته‌تر است.

فرآیند اصلاح حرارتی با گرما و بخار، خواص این چوب را بدون مواد شیمیایی یا سموم افزایش می دهد. در نتیجه ترمووود مازو محصولی بادوام و ماندگار برای سطوح تزئینی است. خاکستری شدن طبیعی مازو وود، همراه با نگهداری آسان و چرخه عمر طولانی محصولات، جذابیت چوب را برای پروژه هایی که ردپای کربن نقش کلیدی ایفا می کند، افزایش می دهد. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود که ترمو وود مازو به یک ماده کاملاً پایدار و از نظر فنی جایگزین برتر برای کاج روسی که در روسیه رشد می‌کند تبدیل شود.

ترمو وود در مقابل نراد روسی

– هر دو ماده چوبی بدون عملیات سطحی در برابر آب و هوا مقاومت می کنند و در نهایت به دلیل آب و هوا خاکستری می شوند (زمانی که فرآیند حرارتی انجام نشود)

– کاج روسی از روسیه وارد می شود، در حالی که ترمووود مازو از جنگل های نوردیک به خوبی تامین می شود.

– هر دو ماده چوبی 100٪ بدون مواد شیمیایی هستند – دوام کاج روسی در مقایسه با چوب اصلاح شده حرارتی کمتر است (کاج اروپایی سیبری = نسبتاً بادوام، ترمووود = بادوام).

  – کاج روسی در مقایسه با چوب های اصلاح شده حرارتی متراکم تر است (کاج اروپایی = 590-650 کیلوگرم بر متر مکعب در مقابل ترمووود با 420 کیلوگرم بر متر مکعب)

کاج اروپایی سیبری دارای رزین است در حالی که ترمووود یک ماده کاملاً بدون رزین است.

 

محصول جدید ترمووود مازو

ظاهر زیبا و طبیعی محصولات مازو وود با گره های گرد و رنگ قهوه ای طلایی مشخص می شود – همچنین با سطح برس خورده برای ظاهری واقعی و روستایی در دسترس است. جدیدترین محصولی که به مجموعه مازو وارد شده اند پانل های ترمو 30 در 30 هستند. ویژگی خاص این محصول ترکیبی از یک سطح برس خورده با لبه های تیز است که در دو عرض موجود است. سطح برس خورده بافت بیشتری به سطح تخته می بخشد و ساختار طبیعی ترمووود را برجسته می کند. شکل پیچیده لبه ها هنگام نصب به صورت عمودی، ظاهری صاف به وجود می آورد. از طرف دیگر این پنل ها دارای یک شیار تقلبی روی سطح است.

تایل های 30 در 30 ترمووود مازو مناسب برای کف استخر

روکش های طبیعی

در راستای تلاش مجموعه مازووود مبنی بر تامین متریال های با کیفیت طبیعی این بار محصول جدیدی تحت عنوان روکش های طبیعی برای مشتریان خود فراهم آورده است.این محصول از چوب های طبیعی گرفته شده و بر روی صفحات ام دی اف پرس شده است.تولید این محصول با کیفیت ایرانی با دقت بالا و توسط تیم حرفه ای انجام شده است.تیم مازو با تجربه موفق در تامین چوب های ترمو ایرانی و فنلاندی این بار محصول جدیدی را تهیه کرده که با کیفیت بالا و توسط تیم مجرب و متعهد تولید شده است . امید است که رضایت شما مشتریان عزیز از مجموعه مازو ادامه دار باشد.

موارد مصرف

این روکش ها برای مصارف مختلف از جمله ساخت درب ،پله ، کابینت و … آماده و تولید می شود.کیفیت بالا و تنوع طرح این روکش ها جلوه زیبایی به محیط منزل و کار شما می بخشد. این روکش های طبیعی با چوب های گردو ، بلوط ، ملچ ، روسی  ، راش و … در ابعاد مختلف برای مصارف گوناگون تولید می شود. این محصول هم به صورت خام و هم بصورت پرس شده بر روی ام دی اف خام موجود می باشد. شما می توانید از طرح های فینگر جوینت این محصول با خیال راحت و بدون نیاز به استفاده از چسب استفاده نمایید.

روکش های فرآوری شده

این روکش های پرس شده بر روی ام دی اف بصورت تک رو و دو رو در دسترس می باشد.زیبایی و تنوع بالای این محصول ، آن را به یکی از پرمصرف ترین محصولات تولیدی در سال های اخیر تبدیل کرده است . قابلیت تولید در ابعاد و اندازه های مختلف از دیگر ویژگی های این محصول منحصر به فرد می باشد. شما می توانید با توجه به کاربرد مد نظر این محصول را ضخامت و طول و عرض متفاوتی سفارش دهید . فراوانی ابعاد از دیگر ویژگی های مثبت این محصول می باشد.

 

نمونه روکش های طبیعی

جنبه های زیست محیطی چوب ترمو

چوب ترمو همواره به عنوان چوب دوست دار طبیعت شناخته شده است و در این مقاله جنبه های زیست محیطی آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مواد اولیه تایید شده

FFCS (سیستم صدور گواهینامه جنگل فنلاند) که برای شرایط زیست محیطی فنلاند تعریف شده است و به طور قابل اعتماد نحوه مدیریت و استفاده از جنگل های دارای گواهی فنلاند را نشان می دهد.سیستم صدور گواهینامه شامل تمام اجزای ضروری برای صدور گواهینامه جنگل است: الزامات مربوط به مدیریت و استفاده جنگل و تأیید زنجیره نگهداری و همچنین معیارهای صلاحیت برای ممیزی خارجی. FFCS توسط سیستم صدور گواهینامه جنگل PEFC (برنامه تأیید طرح‌های گواهینامه جنگل) پذیرفته می شود.شورای صدور گواهینامه جنگل فنلاند حقوق استفاده از آرم PEFC در فنلاند را از طرف شورای PEFC صادر می کند. حدود 90 درصد از چوب های اره شده که در فنلاند از نظر حرارتی اصلاح شده اند، از جنگل های دارای گواهی PEFC می آیند.

انرژی

در طول فرآیند تولید ترمووود انرژی عمدتاً برای خشک کردن مورد نیاز است که 80 درصد انرژی گرمایی مصرفی را تشکیل می دهد. مصرف کل انرژی تقریباً 20 درصد بیشتر از فرآیند خشک کردن چوب معمولی با 18 درصد رطوبت است. در مقایسه با رطوبت کمتر، مصرف انرژی به دلیل زمان کوتاه‌تر فرآیند تقریباً برابر است. در بیشتر موارد انرژی با سوزاندن ضایعات پوست و چوب تولید می شود.

تصویر زیر مصرف انرژی برخی از مصالح ساختمانی برای فرآیندها و حمل و نقل را نشان می دهد. منشا انرژی به منابع تجدیدپذیر (انرژی زیستی، انرژی باد، خورشیدی و آب) و تجدید ناپذیر (سوخت فسیلی) تقسیم می شود.


انتشارات

انتشار ترمووود در هوای اطراف بسیار کم است.از آنجایی که فرآیند تولید ترمووود تنها بر اساس استفاده از دمای بالا و بخار است، هیچ گونه ماده مضری از محصولات به سطح زمین نمی ریزد.

چرخه تعمیر و نگهداری

اصلاح حرارتی باعث بهبود پایداری چوب می شود. به دلیل کاهش تغییر شکل (تورم، انقباض، پیچ و تاب) ThermoWood پایه خوبی برای پوشش است. رزین در طول اصلاح حرارتی حذف می شود و از طریق لایه پوششی کاربردها نفوذ نمی کند. سطح پوشش داده شده ThermoWood مدت زمان بیشتری در شرایط خوب نگه می دارد. چرخه نگهداری طولانی مدت باعث کاهش مصرف مواد مورد نیاز برای تولید پوشش ها می شود.

جایگزینی

ظاهر بصری ThermoWood شبیه چوب های سخت گرمسیری است. در برخی از مصارف نهایی می توان از ترمووود به جای گونه های چوبی غیرپایدار استفاده کرد. استفاده جبرانی باعث کاهش حمل و نقل و نجات جنگل های در معرض خطر می شود.

 فروش ویژه چوب ترمو

شرکت مازو ، تامین کننده مصالح چوبی صنعت ساختمان و فروش ویژه چوب ترمو ، هشتمین سال فعالیت خود را به فال نیک می گیرد.ضمن تشکر از شما مشتریان گرامی به پاس سال ها حمایت از مجموعه مازووود خبر های خوبی برایتان داریم.مازووود در نظر دارد به این مناسب به مدت یک هفته تمامی محصولات خود شامل چوب های ترمو خارجی و ایرانی و همچنین رنگ های ترمووود را با ده درصد تخفیف در اختیار مشتریان گرامی قرار خواهد داد.

جشنواره چوب ترمو با مازو

شرکت مازو در سال ۱۳۹۳ با هدف تامین چوب ترمو با کیفیت فعالیت خود را آغاز نمود.در طول این سال ها تحت سخت ترین شرایط همیشه سعی کردیم بر هدف خود استوار بوده و محصول درجه یک و با کیفیت برای مشتریان گرامی فراهم کنیم. امیدواریم با حمایت های شما و تلاش بیشتر افراد این مجموعه در سال های آتی نیز چوب ترمو با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیارتان قرار دهیم.

تخفیف فروش چوب ترمو با مازو

تلاش مجموعه مازو همیشه بر این بوده که بتوانیم چوب های ترمو با کیفیت و با اصالت را با بهترین قیمت عرضه کنیم . و این بار به این مناسب محصولات خود را با تخفیف ویژه در اختیارتان قرار خواهیم داد.این جشنواره فروش به مدت یک هفته است و تمامی محصولات شامل این تخفیف ویژه خواهند بود.پس فرصت رو از دست ندید و ازین تخفیف ویژه استفاده کنید.

تشکر مجدد از شما مشتریان گرامی بابت حمایت های بی شمارتون و خسته نباشید به تمام افرادی که در این هشت سال به مجموعه مازو کمک کردند.

با مازو ، طبیعت همیشه در کنار شماست …

چوب ترمو

در رابطه با چوب ترمو و انواع آن ابتدا باید توضیح مختصری در مورد چوب ترمو ارائه دهیم.چوب ترمو یک ماده چوبی است که با استفاده از روش های طبیعی، حرارت و بخار تولید می شود. اصلاح حرارتی باعث بهبود خواص فنی چوب می شود .محصول نهای یعنی چوب ترمو غیر سمی، از نظر ابعادی پایدار، مقاوم در برابر پوسیدگی و بدون رزین است. این محصول را می توان در داخل یا خارج از منزل، در هر آب و هوایی استفاده کرد.

خواص چوب ترمو

ثبات ابعادی

کاهش رطوبت

دوام بهبود یافته در برابر پوسیدگی

کاهش هدایت حرارتی

حذف رزین

رنگ ثابت از طریق چوب

ماده ای کاملا غیر سمی

کاهش قدرت شکاف

کاهش اندک مقاومت خمشی

انواع استاندارد

دو دسته عملیات حرارتی وجود دارد. گونه های چوب نرم و چوب سخت دارای طبقه بندی جداگانه ای هستند زیرا خواص آنها به وضوح متفاوت است. چوب ترمو اصل دارای دو کلاس تیمار حرارتی استاندارد Thermo-S و Thermo-D می باشد. داشتن بیش از دو کلاس معقول نیست زیرا خواص چوب در ابتدا با افزایش دما به آرامی تغییر می کند. هنگامی که دمای تصفیه از 200 درجه سانتیگراد فراتر رفت، خواص به سرعت تغییر می کند. استفاده از بیش از دو نوع تیمار حرارتی  خطر اختلاط خواص انواع مختلف را ایجاد می کند. دمای 215 درجه سانتیگراد به عنوان حداکثر دمای کافی است اما آنقدر زیاد نیست که اثرات عملیات حرارتی بر خواص ساختاری چوب قابل توجه باشد. در کلاس استاندارد درمان ترمووود، تورم و جمع شدگی چوب به دلیل رطوبت، تغییر رنگ و دوام بیولوژیکی به عنوان ویژگی های کلیدی مورد تاکید قرار می گیرد.

از آنجایی که چوب ترمو برای عرضه به مشتریان صنعتی مطابق با توافقات بین خریدار و تولید کننده عملیات حرارتی می شود، سطح پردازش را می توان با دقت با توجه به کاربرد نهایی بهینه کرد. در این حالت، چوبی ترمووود خواهد بود که طبق طرح طبقه بندی تصفیه استاندارد طبقه بندی شود.

چوب ترمو از نوع ترمو S

حرف s در ترمو s مخفف “پایداری” است. در کنار ظاهر، ثبات یک ویژگی کلیدی در کاربردهای نهایی محصولات در این نوع تیمار است. متوسط ​​تورم مماسی و انقباض ناشی از رطوبت برای چوب تیمار شده کلاس s بین 6 تا 8 درصد می باشد. و به عنوان نوع چوب ترمو نسبتاً بادوام طبقه بندی می شود. یعنی مقاومت طبیعی آن در برابر پوسیدگی الزامات کلاس 3 را برآورده می کند.

چوب ترمو از نوع ترمو D

حرف D  در ترمو D مخفف “دوام” است. در کنار ظاهر، دوام بیولوژیکی یک ویژگی کلیدی در کاربردهای نهایی محصولات در این نوع تیمار است. متوسط ​​تورم مماسی و انقباض ناشی از رطوبت برای چوب تیمار شده کلاس D بین 5 تا 6 درصد است . و به عنوان نوع بادوام طبقه بندی می شود. یعنی مقاومت طبیعی آن در برابر پوسیدگی الزامات کلاس 2 را برآورده می کند.

با ما همراه باشید در مقالات آینده تا بازهم برای شما از چوب ترمو و انواع آن بیشتر صحبت کنیم. توجه و استقبال شما باعث ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر در مجموعه مازو شده تا به روز ترین اطلاعات در زمینه چوب ترمو را برای شما آماده کنیم .

 با مازو طبیعت در کنار شماست.


 

چوب ترمو چیست

در این بخش قصد داریم شمارو با گونه هایی از چوب که فابلیت اصلاح شدن دارند آشنا کنیم.البته برای فرایند ترمو کردن ما اغلب از بهترین و با کیفیت ترین چوب های خام استفاده می کنیم .کیفیت بالای محصولات ارائه شده توسط شرکت مازو حاصل یک زنجیره منطقی است که به خوبی از جنگل تا محصول نهایی مدیریت می شود . تامین کنندگان ما و مازو ، همواره بهترین و با کیفیت ترین متریال هارا برای عرضه به مشتریان انتخاب می کنند.

چوب ترمو کاج

کاج معمولا در مناطق شمالی رشد کرده و متریال خام اصلی برای صنعت ترمو وود می باشد. ما فقط از مرغوب ترین گونه کاج برای ترمو کردن استفاده می کنیم. تا مطمئن باشیم که بهترین محصول نهایی در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.به همین دلیل مازووود برای کیفیت بالای محصولاتش شناخته شده است.

چوب ترمو اسپروس

تفاوت اصلی این چوب با چوب کاج بیشتر در شکل گره ها می باشد.در اسپروس گره ها کوچک تر و محکم تر است و به همین دلیل در طی مرحله تولید راحت تر شکسته می شوند. شرکت مازو از چوب های اسپروس بیشتر در ساخت تخته روکش های خارجی استفاده می کند.

سایر گونه ها

کیفیت بالای ترمووود مازو از مواد اولیه شروع می شود. گونه های اصلی چوب ترمو عبارتند از کاج اسکاتلندی گره دار و اسپروس نروژی که برای محصولات ما مناسب است. خواص و کیفیت مورد نیاز چوب اسپروس که ما در تولید استفاده می کنیم مشابه کاج است.

پارکت تمام چوب راش


پارکت راش – انتخاب اول کفپوش ها

پارکت راش با کیفیت ترین محصول برای کفپوش منزل شماست . اگر شما به دنیال کفپوش مناسب با طول عمر بالا برای منزل خودتون هستید یا اگر تمایل دارید که ارزش منزل خودتون رو بالاتر ببرید . پارکت های تمام چوب راش می تونه درست ترین انتخاب باشه.

انتخاب و نصب پارکت چوب راش

پارکت های راش رو میتونین به چندین روش مختلف نصب کنید – متقارن ، نا متقارن و مورب . حتی در آرایش های متفاوت . هر چه شکل چینش پارکت های راش پیچیده تر باشد ، ارزش منزل شما رو بالاتر خواهد برد. و این پارکت ها حتما یک سرمایه گذاری با بازدهی قطعی است . به این دلیل که سال های طولانی برای شما عمر می کنند.

انواع پارکت راش

اول از همه اینکه این پارکت ها به نام پارکت های مهندسی شده هم شناخته می شوند . به این معنی که در ساخت آنها تماما و صد در صد از چوب استفاده شده است. هر چند که پارکت های دیگری هم هست که بیشتر با نام لمینیت شناخته می شوند که با این پارکت های تمام چوب متفاوت است.

اگر هنوز برای خرید پارکت راش قانع نشده اید ، با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

پارکت تمام چوب بلوط


پارکت بلوط – انتخاب اول کفپوش ها

پارکت بلوط با کیفیت ترین محصول برای کفپوش منزل شماست . اگر شما به دنیال کفپوش مناسب با طول عمر بالا برای منزل خودتون هستید یا اگر تمایل دارید که ارزش منزل خودتون رو بالاتر ببرید . پارکت های تمام چوب بلوط می تونه درست ترین انتخاب باشه.

انتخاب و نصب پارکت چوب بلوط

پارکت های بلوط رو میتونین به چندین روش مختلف نصب کنید – متقارن ، نا متقارن و مورب . حتی در آرایش های متفاوت . هر چه شکل چینش پارکت های بلوط پیچیده تر باشد ، ارزش منزل شما رو بالاتر خواهد برد. و این پارکت ها حتما یک سرمایه گذاری با بازدهی قطعی است . به این دلیل که سال های طولانی برای شما عمر می کنند.

انواع پارکت بلوط

اول از همه اینکه این پارکت ها به نام پارکت های مهندسی شده هم شناخته می شوند . به این معنی که در ساخت آنها تماما و صد در صد از چوب استفاده شده است. هر چند که پارکت های دیگری هم هست که بیشتر با نام لمینیت شناخته می شوند که با این پارکت های تمام چوب متفاوت است.

اگر هنوز برای خرید پارکت بلوط قانع نشده اید ، با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

ویژگی های ترمووود ۱۶ میل

ترمووود ۱۶ میل فنلاندی با توجه به قیمت مناسب و کارایی بالا از پر طرفدارترین محصولات ترمووود می باشد.

این ضخامت برای استفاده در نمای ساختمان ، ساخت فلاور باکس ، دیوارپوش ، دکینگ و به عنوان پوشش برای سقف و … کاربرد دارد. با توجه به اینکه قیمت ترمووود بر اساس ضخامت آن تعیین می شود بنابراین این ضخامت نسبت به سایر ضخامت ها قیمت مناسب تری دارد. در حال حاضر شرکت مازووود ترمووود های ۱۶ میل فنلاندی خود را با قیمت ۵۶۰ هزار تومان عرضه می کند. این قیمت نسبت به قیمت سایر تامین کنندگان بسیار مناسب تر بوده و تجربه لذت بخش استفاده از چوب های ترمو را برای شما فراهم می کند .

نمونه چوب های ترمووود ۱۶ میل فنلاندی شرکت مازو رو در عکس مشاهده می فرمایید. چوب ها تماما دارای گره های پروانه ای منظم و بدون تاب و ترک می باشد.در انواع طول ها برای کاهش پرت مصرف در هنگام استفاده موجود می باشد. برای اطلاع از طول و موجودی این چوب ها با شماره های موجود در بخش تماس حاصل فرمایید.

هدف مجموعه مازو از ابتدا تا به امروز تهیه و توزیع چوب های با کیفیت فنلاندی بوده است.در کنار حفظ کیفیت چوب ها تلاش بر این بوده تا با مناسب ترین قیمت این چوب ها به دست مصرف کننده برسد.

ضمنا نمونه کارهای شرکت مازو رو میتونین در این لینک مشاهده بفرمایید . موارد مصرف این پروفیل بسیار بالا بوده و اکثر نمونه کارهای شرکت با این ضخامت از چوب بوده است .

مازووود همواره در کنار شماست .

انواع چوب های مناسب برای سونا

هر طرح سونا متفاوت است .بعضی از آنها بر روی کاربردی بودن متمرکز شده اند در حالی که بعضی از طرح ها تمرکز بر جذابیت تزئینی بیشتری دارند. برای سونای خود هر انتخابی که انجام دهید ، اصول جهانی خاصی وجود دارد . استفاده از چوب های مناسب برای سونا که بیش از حد گرم نمی شوند یا برای استفاده بر روی نیمکت ها رزین ترشح نمی کنند .

ما همچنین از اصلاح حرارتی چوب برای افزایش دوام ، مقاومت در برابر رطوبت و پایداری آن استفاده می کنیم. روند بسیار تخصصی ما همچنین باعث تغییر شکل شده و حس طبیعی این متریال به سونا شما شخصیت می بخشد. بعضی از چوب ها رنگ های گرم و طیف قهوه ای روشن خود را حفظ می کنند . در حالی که بعضی دیگر – مانند ماگنولیا ، کاج رادیاتا و اش – برای یک پوشش ظریف تیره می شوند. این فرایند کاملاً بدون مواد شیمیایی است. چوب ها فقط با گرما و بخار اصلاح می شوند.

در این مقاله و مقاله بعدی ۱۰ نوع از چوب های مناسب برای سونا را معرفی خواهیم کرد.

Common aspen (آسپن معمولی)

آسپن معمولی یک درخت برگ ریز از خانواده بید است که در اطراف اروپا و آسیا و همچنین شمال آفریقا رشد می کند. این متریال ایده آل برای نیمکت های سونا است . زیرا رزین ترشح نمی کند ، تکه تکه نمی شود و یا خیلی گرم نمی شود. نور کم و بافت صاف آن نیز به آن جلوه جذابی می بخشد و آن را برای نقاشی مناسب می کند . بنابراین می توان از آن برای دیوارهای داخلی و خارجی نیز استفاده کرد.

Western red cedar(سرو قرمز غربی)

سرو قرمز غربی ، یک درخت مخروطی همیشه سبز از خانواده سروها که به سرو قرمز اقیانوس آرام نیز معروف است . برای نیمکت های سونا و فضای داخلی مناسب است . زیرا رزین ترشح نمی کند و بیش از حد گرم نمی شود و همچنین ضد آب است. سرو قرمز که در درجه اول در قسمت غربی آمریکای شمالی در حال رشد است . به دلیل عطر و بوی غنی و عطر و طعم و رنگ مایل به قرمز با طیف وسیعی از سایه های طبیعی ، که آن را نیز به گزینه ای جذاب برای پوشش خارجی تبدیل کرده است ، مشهور است.

Canadian Hemlock (تسوگای کانادایی)

چوب تسوگا کانادایی ، که به نام هموک کانادایی یا هموک شرقی نیز شناخته می شود ، نرم است ، دارای دانه های درشت و رنگ روشن است که آن را برای دیوارهای خارجی مناسب می کند. چوب این درخت مخروطی آمریکای شمالی از خانواده کاج و همچنین مقاوم و بدون گره ، برای استفاده در داخل سونا ایده آل است . زیرا تاب بر نمیدارد و گرما را به طور مساوی تابش می کند. هموک کانادایی همچنین رایحه ای لطیف و آرام بخش تولید می کند.

Common alder or black alder(توسکا معمولی یا توس سیاه)

به لطف طیف رنگی مایل به قرمز و بافت دلپذیر ، چوب درخت توسکا معمولی که به آن توس سیاه نیز می گویند . به عنوان چوب مناسب برای سونا محبوب است. این درخت برگ ریز چند ساله از خانواده درختان توس که در اطراف اروپا ، جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا رشد می کند . چوبی مقاوم در برابر آب  که بیش از حد گرم نمی شود. ما از توسکا برای تولید انواع مواد و محصولات داخلی سونا استفاده می کنیم البته با فرایند اصلاح حرارتی.

Scots pine (کاج اسکاتلندی)

کاج اسکاتلندی یک درخت مخروطی در خانواده کاج است و در سونا از آن بیشتر برای دیوارهای خارجی استفاده می شود. این گونه گسترده ترین گونه کاج است که در سراسر اروپا و آسیا رشد می کند. این چوب به خوبی به تغییرات حرارتی پاسخ می دهد تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کند . الگوی طبیعی چوب را می توان با استفاده از یک روش براشینگ ویژه برجسته کرد.


Community Verified icon

Community Verified icon